Βαθμολογία 1ου Τριμήνου

Αγαπητοί γονείς

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του Δημοτικού Σχολείου Ξηροποτάμου εφαρμόζοντας τις οδηγίες της εγκυκλίου του ΥΠΑΙΘ με Αρ. Πρωτ. 151318/Ε1/23-11-2021 και θέμα: «Ρυθμίσεις βαθμολογίας 1ου τριμήνου στα Δημοτικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2021-2022», αποφάσισε, στην 20η συνεδρίαση του στις 14-12-2021, οι Έλεγχοι Προόδου του 1ου διδακτικού τριμήνου να δοθούν στους/στις μαθητές/μαθήτριες την Παρασκευή 17 Δεκεμβρίου 2021 μέσα σε κλειστούς φακέλους τους οποίους θα παραδώσουν σε σας.

Αν επιθυμείτε να ενημερωθείτε για την πρόοδο των παιδιών σας, θα πρέπει συνεννοηθείτε με τον/την δάσκαλο/δασκάλα της τάξης του.

Οι γονείς των μαθητών της Α’ και Β’ τάξης  που δεν παίρνουν Ελέγχους Προόδου, θα ενημερωθούν για την πρόοδο των παιδιών τους, είτε μέσω τηλεφωνικής επικοινωνίας  με τον/την δάσκαλο/δασκάλα της τάξης  τους, είτε μέσω τηλεδιάσκεψης.

Σας ευχαριστούμε για την πολύ καλή συνεργασία που είχαμε κατά τη διάρκεια του 1ου τριμήνου. Σας ευχαριστούμε που μας βοηθήσατε να κρατήσουμε το σχολείο μας ασφαλές. Σας ευχαριστούμε που τηρείτε τα προβλεπόμενα. Σας ευχαριστούμε για όλα!