Ευχές για καλό Πάσχα

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Αγαπητά μας παιδιά

Αγαπητοί/ες συνάδελφοι εκπαιδευτικοί

Σήμερα κλείνουμε άλλον έναν κύκλο εξ αποστάσεως εκπαίδευσης. Όλοι μας (μαθητές, γονείς, εκπαιδευτικοί) προσπαθήσαμε να κρατήσουμε τη διδακτική διαδικασία ζωντανή και νομίζω ότι τα καταφέραμε στο μέγιστο βαθμό.

Οι διακοπές του Πάσχα που έρχονται να δώσουν την ευκαιρία σε όλους μας να ξεκουραστούμε και να προετοιμαστούμε για ένα νέο ξεκίνημα.

Εύχομαι η Ανάσταση του Χριστού να είναι Ανάσταση ελπίδας για όλους, για ένα κόσμο πιο ανθρώπινο, πιο ειρηνικό, για ένα  κόσμο πιο ασφαλή, δημιουργικό και ευτυχισμένο.

Το φετινό Πάσχα εύχομαι να αποτελέσει το «πέρασμα» μας στην κανονικότητα. Να ανοίξουν και πάλι τα σχολεία, να γεμίσουν οι αίθουσες με παιδικές φωνές και να μην ζήσουμε ποτέ ξανά τις δύσκολες μέρες των προηγούμενων μηνών.

Εύχομαι καλή Ανάσταση, καλό Πάσχα!!!

Δύναμη και Υγεία σε όλους!!!