Τρείς Ιεράρχες

Αγαπητοί γονείς κι αγαπημένα μας παιδιά,

Σύμφωνα με την εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας (Αρ. Πρωτ. Φ1.8436/ ΓΔ4/25-01-2023) τη Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2023, ημέρα εορτασμού των Τριών Ιεραρχών, η σχολική μας μονάδα θα λειτουργήσει κανονικά.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες θα έρθουν κανονικά, όπως κάθε μέρα, στις 8.15. Αφού αφήσουν τις τσάντες τους, θα μεταβούν με τη συνοδεία των εκπαιδευτικών στον Ιερό Ναό του Αγίου Γεωργίου Ξηροποτάμου για να παρακολουθήσουν τη Λειτουργία των Τριών Ιεραρχών.

Μετά το τέλος της Λειτουργίας και της Αρτοκλασίας θα επιστρέψουν στο σχολείο και θα συνεχίσουν τα μαθήματα τους από την 3η διδακτική ώρα και μετά. Κατά τη διάρκεια των μαθημάτων θα γίνουν δράσεις σχετικές με τους Τρείς Ιεράρχες. Το Ολοήμερο θα λειτουργήσει κανονικά

Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία και είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση χρειαστεί.