Εγγραφές Ά τάξης 2023 – Οδηγίες

Εγγραφές μαθητών/μαθητριών στο Δημοτικό Σχολείο Ξηροποτάμου  για το σχολικό έτος 2023-24 (Από 1 Μαρτίου 2023 έως 20 Μαρτίου 2023)
Ενημέρωση – Οδηγίες για την εγγραφή στην Α’ Τάξη
Αγαπητοί γονείς σας ενημερώνουμε ότι για την εγγραφή του παιδιού σας στο Δημοτικό Σχολείο απαιτούνται τα παρακάτω δικαιολογητικά:

(1) Αίτηση – Υπεύθυνη Δήλωση (θα την πάρετε από το Νηπιαγωγείο, θα την συμπληρώσετε και θα την έχετε μαζί σας κατά την εγγραφή)
(2) Βεβαίωση φοίτησης από το Νηπιαγωγείο (θα μας σταλεί υπερεσιακά από το Νηπιαγωγείο)
(3) Εμβόλια – Βιβλιάριο Υγείας του παιδιού (θα το έχετε μαζί σας κατά την εγγραφή)
(4) Υπεύθυνη δήλωση μόνιμης κατοικίας (θα την πάρετε από το Νηπιαγωγείο, θα την συμπληρώσετε και θα την έχετε μαζί σας κατά την εγγραφή)
(5) Πιστοποιητικό Γέννησης του παιδιού (θα το αναζητήσει το ίδιο το Σχολείο, δεν χρειάζεται να το προσκομίσετε εσείς)
(6) Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.)  (θα σας δοθεί από το Σχολείο και θα πρέπει να το επιστρέψετε συμπληρωμένο από τον γιατρό του παιδιού σας ως τις 30-09-2023)
(7) Δικαστική Απόφαση ή Ιδιωτικό Συμφωνητικό Επιμέλειας  (σε περίπτωση διαζυγίου ή διάστασης)
Πριν την προσέλευση σας και για να μη χρειαστεί να περιμένετε, τηλεφωνήστε μας στο 2521092261  για να σας ορίσουμε την ημέρα, την ώρα της εγγραφής.
Σας καλωσορίζουμε και σας ευχαριστούμε πολύ για τη συνεργασία!
Ο Διευθυντής του Δημοτικού Σχολείου Ξηροποτάμου