Εορτασμός Πολυτεχνείου

Αγαπητοί γονείς & αγαπημένα μας παιδιά

Ο Σύλλογος Διδασκόντων κατά την 11η συνεδρίαση του λαμβάνοντας υπόψη τα όσα προβλέπονται στο Π.Δ.79/2017 και τη σχετική με το θέμα εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ., προχώρησε στην τροποποίηση του Εβδομαδιαίου Ωρολογίου Προγράμματος λόγω του εορτασμού της επετείου του Πολυτεχνείου και στον προγραμματισμό εκδηλώσεων.

Έτσι την Πέμπτη 17 Νοεμβρίου 2022 τα παιδιά θα προσέλθουν στο σχολείο κανονικά στις 08.15. Μετά την προσευχή θα περάσουν στις αίθουσες διδασκαλίας, όπου κάθε τάξη θα κάνει τη γιορτή που έχει ετοιμάσει. Εξαιρούνται οι μαθητές/τριες της Ε’ τάξης που θα κάνουν τη γιορτή τους στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου. Στη γιορτή αυτή μπορούν να προσέλθουν (στις 08.30) και να την παρακολουθήσουν οι γονείς των παιδιών της Ε’ τάξης. Σας υπενθυμίζουμε ότι κάθε φορά, μία ή δύο τάξεις, θα κάνουν τη γιορτή τους στη αίθουσα πολλαπλών χρήσεων (Χριστούγεννα, 25η Μαρτίου, Πολυτεχνείο) και θα είναι καλεσμένοι και οι γονείς των μαθητών της τάξης εκείνης.

Τα παιδιά θα αποχωρήσουν από το σχολείο στις 09.30. Το Ολοήμερο δε θα λειτουργήσει. Την Παρασκευή 18 Νοεμβρίου 2022 τα μαθήματα θα γίνουν κανονικά.