Χριστούγεννα 2018

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Το πρωί της Πέμπτης 20 Δεκεμβρίου 2018 (ώρα 10.00) θα γίνει το καθιερωμένο χριστουγεννιάτικο παζάρι παιχνιδιών, τα χρήματα του οποίου δίνονται για φιλανθρωπικό σκοπό. Σας παρακαλούμε να φέρετε όσα παιχνίδια δε χρειάζεστε πια και είναι σε καλή κατάσταση.

Την ίδια μέρα, Πέμπτη 20 Δεκεμβρίου (ώρα 11.00) θα γίνει και η Χριστουγεννιάτικη Γιορτή του Σχολείου μας. Τη γιορτή φέτος ετοιμάζουν και θα παρουσιάσουν  οι μαθητές/τριες της Α’ και Β’ τάξης.  Τα παιδιά δε θα σχολάσουν μετά το τέλος της γιορτής αλλά στις 13.15 και το Ολοήμερο Πρόγραμμα θα λειτουργήσει κανονικά έως τις 4.00 μ.μ.

Την Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου 2018, μετά την πρωινή προσευχή, οι μαθητές/τριες θα μεταβούν στον Ιερό Ναό Αγίου Γεωργίου Ξηροποτάμου (ώρα 8.30) όπου θα παρακολουθήσουν τη Θεία Λειτουργία. Μετά το τέλος της Λειτουργίας (ώρα 9.30) θα επιστρέψουν στο Σχολείο. Στις 10.00 περίπου θα ξεκινήσουν να λένε τα «κάλαντα» στις γειτονιές του χωρίου. Τα παιδιά θα σχολάσουν στις 13.15 και το Ολοήμερο Πρόγραμμα θα λειτουργήσει κανονικά έως τις 4.00 μ.μ.

Ο Διευθυντής  του Σχολείου