Παρασκευή 26 Ιουνίου – Τελευταία ημέρα μαθημάτων

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με το Π.Δ. 79/2017, την ημέρα λήξης του διδακτικού έτους δεν γίνονται μαθήματα, οι μαθητές/τριες έρχονται στο σχολείο, παίρνουν τους Τίτλους Προόδου και αποχωρούν.

Εφαρμόζοντας λοιπόν τα όσα προβλέπονται από Π.Δ. 79/2017,καθώς και τις οδηγίες για την αποφυγή του συνωστισμού, την Παρασκευή 26 Ιουνίου 2020, οι μαθητές/τριες θα έρθουν στο σχολείο σε διαφορετικές ώρες.

(α) Όσοι/όσες με βάση το πρόγραμμα ήταν να έρθουν στο σχολείο την Παρασκευή, θα έρθουν κανονικά στις 8.15, θα πάρουν τους Ελέγχους Προόδου του 3ου Τριμήνου και τους Τίτλους Προόδου, μέσα σε σφραγισμένους φακέλους και θα αποχωρήσουν στις 9.00.

(β) Όσοι/όσες με βάση το πρόγραμμα δε θα ερχόταν στο σχολείο την Παρασκευή, θα έρθουν στις 9.15, θα πάρουν τους Ελέγχους Προόδου του 3ου Τριμήνου και τους Τίτλους Προόδου και θα αποχωρήσουν στις 9.45.

Παρακαλούμε τους γονείς των μαθητών που θα απουσιάζουν την ημέρα εκείνη (δικαιολογημένα ή αδικαιολόγητα) να φροντίσουν για τη παραλαβή του Τίτλου Προόδου του παιδιού τους.