Προγραμματισμός σχολείου

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Η διδακτική χρονιά πλησιάζει προς το τέλος της. Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τα όσα έχουμε προγραμματίσει (Σύλλογος Διδασκόντων και Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων) να κάνουμε τις επόμενες ημέρες:

Τετάρτη 5 Ιουνίου 2019.  Ημερήσια Διδακτική Εκδρομή στο Αρχαιολογικό Μουσείο Αμφίπολης και στις Παιδικές Κατασκηνώσεις «Τζιόνι».

Πέμπτη 6 Ιουνίου 2019. Γενική Συνέλευση των Δασκάλων και των Νηπιαγωγών. Το σχολείο θα παραμείνει κλειστό.

Τρίτη 11 Ιουνίου 2019. Παρουσίαση προγράμματος Αγωγής Υγείας με θέμα: «Προσέχω τη διατροφή για να έχω γερό κορμί», από τους μαθητές/τριες της Β’ τάξης.

Τετάρτη 12 Ιουνίου 2019. Απογευματινή Γιορτή Λήξης του διδακτικού έτους. Μία συνάντηση μαθητών, γονέων, εκπαιδευτικών γεμάτη τραγούδια και ευχάριστη διάθεση.

Πέμπτη 13 Ιουνίου 2019. Ημέρα αφιερωμένη σε αθλητικές δράσεις και παιχνίδια.

Παρασκευή 14 Ιουνίου 2019. Τελευταία μέρα του διδακτικού έτους. Οι μαθητές και οι μαθήτριες θα πάρουν τους Τίτλους Προόδου και θα αποχωρήσουν.

(Λεπτομέρειες σχετικές με τις ώρες προσέλευσης, αποχώρησης των μαθητών και της έναρξης των εκδηλώσεων θα σας ανακοινωθούν στο επόμενο διάστημα).

Ο Διευθυντής του σχολείου