5η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων με έγγραφό του (Αρ. Πρωτ.  142540/Δ5/13/09/2019) καλεί τις σχολικές μονάδες όλης της χώρας να προγραμματίσουν και να υλοποιήσουν δράσεις για την «6η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού-Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2019» στις 27 Σεπτεμβρίου 2019.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του Σχολείου μας εφαρμόζοντας τις οδηγίες του παραπάνω εγγράφου, αποφάσισε, κατά την 4η Συνεδρίασή του, την πραγματοποίηση αθλητικών δράσεων σε συνεργασία με το 2ο Δημοτικό Σχολείο Προσοτσάνης. Για το σκοπό αυτό οι μαθητές/τριες όλων των τάξεων θα μεταβούν στον χώρο του Προφήτη Ηλία στην Προσοτσάνη, την Παρασκευή 27 Σεπτεμβρίου 2019. Η μετάβαση τους  θα γίνει με λεωφορεία του ΚΤΕΛ Δράμας και το κόστος της είναι 2,5 ευρώ. Αποχώρηση από το Σχολείο στις 8.30 και επιστροφή στις 13.15. Το Ολοήμερο θα λειτουργήσει κανονικά.

Προσοχή! Θα σας παρακαλούσαμε κατά την επιστροφή των παιδιών σας με τα λεωφορεία να μην τα περιμένετε στον δρόμο δίπλα στα κοιμητήρια (είναι πολύ επικίνδυνο το σημείο εκείνο, γιατί μαζεύονται πολλά αυτοκίνητα και τα λεωφορεία δεν έχουν που να σταματήσουν).  Όλα τα παιδιά με τη συνοδεία των εκπαιδευτικών θα μεταβούν στην αυλή του σχολείου απ’ όπου θα τα πάρετε όπως γίνεται κάθε μέραΣας ευχαριστούμε για την κατανόηση και τη συνεργασία.