ΟΧΙ ΣΤΗ ΒΙΑ ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΦΙΛΙΑ!!!

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Με έγγραφό του το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων (Φ1/25274/ΓΔ4/20-02-2020) καλεί τις σχολικές μονάδες να προγραμματίσουν και να υλοποιήσουν δράσεις οι οποίες θα στοχεύουν στην εξάλειψη των φαινομένων Βίας από τα Σχολεία.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του Σχολείου μας, εφαρμόζοντας τις οδηγίες του Υπουργείου, αποφάσισε κατά τη 18η/2019-20 συνεδρίαση του, τη συμμετοχή των μαθητών/τριών της Γ’ και Δ’ τάξης σε εκδήλωση για τη σχολική βία η οποία θα γίνει στο Δημοτικό Ωδείο Δράμας. Η εκδήλωση είναι ανοιχτή στο κοινό και θα πραγματοποιηθεί σε συνεργασία με το 1ο και 7ο Δημοτικό Σχολείο Δράμας, την Πέμπτη 5 Mαρτίου 2020 στις 9.30.

Σας προσκαλούμε να τιμήσετε με την παρουσία σας την εκδήλωση μας χειροκροτώντας την προσπάθεια των παιδιών μας.

«Ένα χαμόγελο, μια αγκαλιά, γεμίζει αγάπη η καρδιά. Όχι στη Βία, ναι στη Φιλία!»