Ξεκίνημα Κολύμβηση 2018-19

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι την Παρασκευή 29 Μαρτίου 2019 ξεκινά το πρόγραμμα της κολύμβησης.  Την Παρασκευή αυτή λοιπόν, όπως και κάθε Παρασκευή, οι μαθητές και οι μαθήτριες που θα παρακολουθήσουν το πρόγραμμα θα πρέπει:

(1) Να έρθουν στο σχολείο λίγο πιο νωρίς, στις 7.50.  Να αφήσουν τις τσάντες τους στις αίθουσες και να ετοιμαστούν για την αποχώρηση στις 7.55.

(2) Συνοδεία των εκπαιδευτικών θα μεταβούν στην Πλατεία του Ξηροποτάμου για να πάρουν το λεωφορείο, έχοντας μαζί τους μόνο το σακίδιο με τα πράγματα της κολύμβησης. Το λεωφορείο αποχωρεί στις 8.00 ακριβώς. (Καταλαβαίνετε ότι ο χρόνος είναι πολύ περιορισμένος (ένα δίωρο) γι’ αυτό και η αποχώρηση θα γίνει στις 8.00)

(3) Το μαγιό τους καλό θα ήταν να το φορέσουν από το σπίτι.

(4) Όσα παιδιά δε θα παρακολουθήσουν, για λόγους υγείας, το πρόγραμμα ή όποια παιδιά κατά τη διάρκεια εφαρμογής του προγράμματος θα παρουσιάσουν κάποιο πρόβλημα υγείας το οποίο δε θα τους επιτρέπει να συμμετέχουν, θα έρθουν στο σχολείο κανονικά στις 8.15 και μετά τη προσευχή θα μεταβούν στο Γ1 τμήμα όπου θα τους απασχολεί (το 1ο δίωρο) η κ. Σοφία.

(5) Περισσότερες οδηγίες και πληροφορίες που αφορούν το πρόγραμμα υπάρχουν στον παρακάτω σύνδεσμο:

ΟΔΗΓΙΕΣ – ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ (Κλικ εδώ)

(6) Τέλος όσοι γονείς θέλουν να παρακολουθήσουν το πρόγραμμα ή να βοηθήσουν τα παιδιά τους μπορούν να μεταβούν στο κολυμβητήριο τις ώρες εφαρμογής του.

Σας ευχαριστούμε πολύ για την κατανόηση και τη συνεργασία!