Καλό Πάσχα, Καλή Ανάσταση!!!

Kla

Αγαπητοί  γονείς  κι αγαπημένα μας παιδιά,  η δύσκολη συγκυρία που βιώνουμε, μας οδήγησε σε νέο τρόπο εκπαίδευσης, την «εξ αποστάσεως» (σύγχρονη & ασύγχρονη).

Κανείς από εμάς  δεν ήταν έτοιμος  για κάτι τέτοιο. Παρόλα αυτά με πολύ κόπο και μεγάλη προσπάθεια (εκπαιδευτικοί, μαθητές, γονείς) καταφέραμε να ξεκινήσουμε την «ασύγχρονη» εξ αποστάσεως εκπαίδευση στην e-class (εδώ και τρεις εβδομάδες) και τη «σύγχρονη» στην WebEx (την εβδομάδα που μας πέρασε). Έφτασε όμως η ώρα να ξεκουραστούμε λίγο, ώστε να επιστρέψουμε στις 27 Απριλίου πιο έτοιμοι από πριν.

Σας ευχόμαστε Καλό Πάσχα! Καλή Ανάσταση! Να περάσετε όσο πιο όμορφα μπορείτε κι ας μην είναι το φετινό Πάσχα όπως το περιμένατε. Να μη χάνετε την αισιοδοξία και το χαμόγελό σας. Δείτε το σαν μια ευκαιρία να εκτιμήσουμε πράγματα, ανθρώπους, καταστάσεις που θεωρούσαμε δεδομένα αλλά τελικά δεν είναι. Να προσέχετε!!!

Ο Διευθυντής και οι Εκπαιδευτικοί

του Δημοτικού Σχολείου Ξηροποτάμου