Επισκέψεις γονέων και κηδεμόνων στο σχολείο (EDUPASS)

Αγαπητοί γονείς & κηδεμόνες

Μετά τις τελευταίες οδηγίες του ΥΠΑΙΘ, θεωρούμε σωστό να σας ενημερώσουμε σχετικά με τον τρόπο που θα γίνονται οι συναντήσεις σας με τους/τις εκπαιδευτικούς που διδάσκουν στα τμήματα των παιδιών σας για ενημέρωση/συζήτηση.

(1) Όσοι/όσες είστε εμβολιασμένοι/ες ή έχετε νοσήσει το τελευταίο εξάμηνο μπορείτε να έρχεστε για ενημέρωση στο σχολείο αφού πρώτα κάνετε τη δήλωσή σας στο edupass. Η δήλωση σας ως επισκέπτης” γίνεται μία φορά στο edupass  και ισχύει για όσο διάστημα ισχύει η βεβαίωση σας.

(2) Όσοι/όσες δεν είστε εμβολιασμένοι/ες ή δεν έχετε νοσήσει και θέλετε να έρθετε για ενημέρωση, θα πρέπει να κάνετε rapid-test το οποίο και δηλώνετε στη πλατφόρμα του edupass. Τότε και εσείς μετά από συνεννόηση με τον εκπαιδευτικό, μπορείτε να έρθετε από το σχολείο.

(3) Όσοι/όσες δεν είστε εμβολιασμένοι/ες και δεν θέλετε να κάνετε το rapid-test, μπορείτε να ενημερωθείτε για την πρόοδο του παιδιού σας είτε τηλεφωνικά, είτε με κάποιον άλλο τρόπο που θα σας προτείνει ο εκπαιδευτικός.

Σε καμία περίπτωση δεν μπορείτε να έρχεστε πλέον χωρίς να προηγηθεί συνεννόηση μαζί μας. Χωρίς να υπάρχει ραντεβού, χωρίς να υπάρχει η δήλωση στο edupass.

Ευχαριστούμε πολύ για την κατανόηση και τη συνεργασία!