Ενημέρωση Γονέων και Κηδεμόνων

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες σας ευχαριστούμε για την άμεση ανταπόκρισή σας στην αποστολή των διευθύνσεων του ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας (email). Ευχόμαστε σε εσάς και στους/στις μαθητές/τριες  μας να είστε υγιείς και να παραμένετε στο σπίτι.

Σε περίπτωση που χρειαστείτε  έγγραφα, βεβαιώσεις ή οτιδήποτε άλλο, μπορείτε να συμπληρώσετε μία αίτηση με τα στοιχεία σας, την υπογραφή σας, το λόγο για τον οποίο τη χρειάζεστε και να την αποστείλετε στο email του σχολείου μας mail@dim-xirop.dra.sch.gr. Άμεσα θα λάβετε τα σχετικά έγγραφα στην ηλεκτρονική σας διεύθυνση χωρίς καμία προσωπική επαφή.

Το σχολείο μας εναρμονίζεται με τις παρούσες ιδιάζουσες συνθήκες και συγχρόνως αναβαθμίζεται τεχνολογικά και προετοιμάζεται, προκειμένου να βρίσκεται σε ετοιμότητα για να ανταποκριθεί στις εκπαιδευτικές ανάγκες των μαθητών/τριών του. Για οποιαδήποτε νέα εξέλιξη που σας αφορά θα σας ενημερώσουμε άμεσα για τις δικές σας ενέργειες. Θα προσπαθήσουμε η ενημέρωση αυτή να γίνεται πλέον με το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο. Λειτουργούμε ως εκπαιδευτική κοινότητα πάντοτε με βάση τις επίσημες οδηγίες του Υπουργείου μας  (Υ.ΠΑΙ.Θ.) με σύνεση, σοβαρότητα και προγραμματισμό.

Βρισκόμαστε πάντοτε στη διάθεση σας και κυρίως στη διάθεση των μαθητών/τριών του σχολείου μας.