Διδακτικές Επισκέψεις!

Οι μαθητές της Α’ και Β’ τάξης την Δευτέρα 20 Ιανουαρίου 2020 θα επισκεφτούν το Αστυνομικό Μέγαρο της Δράμας και το Τμήμα Τροχαίας, όπου θα ενημερωθούν για τον τρόπο λειτουργίας του και θα ξεναγηθούν στους χώρους του. Στη συνέχεια θα μεταβούν στην Πυροσβεστική Υπηρεσία Δράμας, όπου θα ξεναγηθούν και θα ενημερωθούν για τον τρόπο που αυτή λειτουργεί. Η μετάβαση θα γίνει με λεωφορείο του ΚΤΕΛ Δράμας.

Οι μαθητές της Γ’ και Δ’ τάξης την Δευτέρα 20 Ιανουαρίου 2020 θα επισκεφτούν τον παραδοσιακό νερόμυλο στο Κεφαλάρι Δράμας, όπου θα ενημερωθούν για τον τρόπο λειτουργίας του και θα ξεναγηθούν στους χώρους του. Στη συνέχεια θα μεταβούν στο παραδοσιακό πλυντήριο χαλιών και κουβερτών που βρίσκεται στο Κεφαλάρι επίσης. Θα ξεναγηθούν και θα ενημερωθούν για τον τρόπο που αυτός λειτουργεί. Η μετάβαση θα γίνει με λεωφορείο του ΚΤΕΛ Δράμας.

Οι μαθητές της Ε’ και ΣΤ’ τάξης την Δευτέρα 20 Ιανουαρίου 2020 θα επισκεφτούν την Ιερά Μονή Αναλήψεως του Σωτήρα, Ταξιαρχών (Σίψα), όπου θα ενημερωθούν για την ιστορία της και θα ξεναγηθούν στους χώρους της. Αποχώρηση από το σχολείο στις 8.30, επιστροφή στις 13.15. Η μετάβαση θα γίνει με λεωφορείο του ΚΤΕΛ Δράμας.