Ανακοίνωση για την Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση

Αγαπημένα μας παιδιά

Ο υφυπουργός  Πολιτικής Προστασίας και Διαχείρισης Κρίσεων, Νίκος Χαρδαλιάς, ανακοίνωσε την οριζόντια αναστολή λειτουργίας όλων των σχολείων της χώρας Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  από την Τρίτη 16 Μαρτίου 2021 και για δύο εβδομάδες.

Έτσι λοιπόν ξεκινά την Τρίτη 16 Μαρτίου και πάλι η Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση (ΕξΑΕ). Το πρόγραμμα της βρίσκεται στη σελίδα του Σχολείου μας:  http://dim-xirop.dra.sch.gr

Μπορείτε να το βρείτε και πατώντας πάνω στο όνομα του εκπαιδευτικού, συνδέεστε – εισέρχεστε στην ηλεκτρονική του τάξη.

Οι Έλεγχοι Προόδου του 2ου Τριμήνου θα σας σταλούν μέσω email, την Τετάρτη 17 Μαρτίου.  Όταν θα ανοίξει το Σχολείο θα δοθούν στα παιδιά σε κλειστό φάκελο.

Παραμένουμε πάντα στη διάθεσή σας για οτιδήποτε χρειαστείτε και σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία και την κατανόησή σας!

Ευχόμαστε να γυρίσουμε γρήγορα όλοι μας στον φυσικό μας χώρο, στο Σχολείο μας.