Αγιασμός

Αγαπητοί γονείς κι αγαπημένα μας παιδιά

Σας ενημερώνουμε ότι ο Αγιασμός της Σχολικής μας Μονάδας, για την έναρξη του νέου σχολικού έτους, θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου στις 9.00. Τα παιδιά μπορούν να προσέρχονται από τις 8.45. Μετά τον Αγιασμό μαθητές/τριες και εκπαιδευτικοί θα περάσουν στις αίθουσες για μια πρώτη συνάντηση με τους δασκάλους/δασκάλες τους και αφού πάρουν τα βιβλία και το πρόγραμμά τους (να έχουν μαζί τους τις τσάντες τους) θα αποχωρήσουν στις 10.00. Στις 10.15 θα ακολουθήσει ο Αγιασμός του Νηπιαγωγείου.

Θα μας επιτρέψετε κάποιες επισημάνσεις:

(1) Τα παιδιά ως την έναρξη του Αγιασμού, ως το χτύπημα του πρώτου κουδουνιού, θα παραμείνουν στην αυλή του σχολείου (δεν θα περάσουν μέσα στις αίθουσες).

(2) Μετά από δύο χρόνια θα είναι και πάλι όλα τα παιδιά στην αυλή του σχολείου για την τελετή του Αγιασμού.  Για να μην υπάρξει συνωστισμός θα σας παρακαλούσαμε αν αυτό είναι δυνατό να παραστούν στην τελετή μόνο οι γονείς των παιδιών της Α τάξης (μπορείτε να έρχεστε και από την κάτω είσοδο , κοντά στα πεύκα).

(3) Όσοι γονείς έρθετε, σας παρακαλούμε να παρακολουθήσετε την τελετή από τον χώρο του γηπέδου ποδοσφαίρου κρατώντας μία απόσταση από τα τμήματα των παιδιών.

Ευχόμαστε ολόψυχα σε σας και τα παιδιά σας Υγεία, Δύναμη και μια Καλή και Δημιουργική σχολική χρονιά χωρίς Απρόοπτα .